Co powinno zawierać CV?

Co powinno zawierać CV?

Zastanawiasz się nad zmianą pracy i nie wiesz, od czego zacząć? Przede wszystkim musisz znaleźć szablon CV, który pozwoli stworzyć ci życiorys. Taki szablon CV znajdziesz na wielu stronach internetowych i jest on niezwykle przydatnym narzędziem do tworzenia własnego CV.

Mniej to naprawdę więcej

Oczywiste jest, że pisząc o swoim życiu zawodowym, znajdziesz wiele informacji, którymi chciałbyś się podzielić o sobie i swoich zaletach. Pamiętaj, że życiorys czytany będzie przez rekruterów, którzy niestety nie mają dwóch godzin na przeczytanie każdego CV. Dlatego wzory CV do pobrania zawierają jedynie najważniejsze informacje o nas i naszym doświadczeniu zawodowym. Zapisz informacje, które chcesz przekazać w sposób wyraźny – najlepiej w punktach.

Menedżer HR może zatem szybko zorientować się w twoim doświadczeniu. Wzory CV najczęściej podpowiadają nam, aby dana rubryka była wypełniona w maksymalnie pięciu punktach.

Warto korzystać z szablonów CV

Jeśli przeważa praktyka, warto wspomnieć o studium pod koniec życiorysu. Jeśli jesteś absolwentem, pamiętaj o swoich studiach na początku CV. To, że ukończyłeś szkołę podstawową 15 lat temu w swoim rodzinnym mieście, nie będzie bardzo interesujące dla oficera HR.

Choć szablon CV pozwala nam popuścić wodzę fantazji, to kłamstwo nie jest zalecane. Jeśli zostanie wykryte, to twoja szansa na zatrudnienie spada do zera. Przed przesłaniem gotowego CV, przeczytaj je komuś, kto opanował podstawy gramatyczne języka polskiego, a tym bardziej, jeśli piszesz CV w języku obcym.