Profesjonalne CV - jak je napisać?

Profesjonalne CV – jak je napisać?

CV to podsumowanie twojej praktyki i umiejętności. To swoisty życiorys, który jest podstawą aplikowana o pracę. CV powinno być tak jasne, jak to możliwe, aby personel HR mógł dowiedzieć się wszystkiego, co potrzebne w krótkim czasie (około 5 do 20 sekund). Nie każdy z nas potrafi samodzielnie napisać CV dlatego w sieci znajdziemy wzory CV do pobrania. Taki szablon CV sprowadza naszą rolę do wypełniania kolejnych rubryk.

Format i podstawowe informacje

Aby uzyskać bardziej osobistą formę przedstawienia, użyj listu motywacyjnego, z którym wysyłasz swoje CV. Jeśli chodzi o wzory CV, to najpopularniejszym formatem jest Word lub CV w formacie PDF. CV nie powinno przekraczać dwóch stron A4. Zaletą jest przejrzysta struktura i design, w którym kierownik personelu może łatwo się orientować.

Podstawowymi pozycjami są informacje kontaktowe, które zawsze muszą znajdować się w części wprowadzającej, w tym imię i nazwisko, a także adres i telefon. Możesz także dołączyć datę urodzenia i zdjęcie.

Co jeszcze musi znaleźć się w CV?

Następna grupa obejmuje twoje doświadczenie zawodowe, które jest podstawową częścią całego dokumentu. Są one wymienione chronologicznie od najnowszego do najstarszego. Następnie następuje poziom wykształcenia, uzupełniony kursami, szkoleniami, stażami zagranicznymi lub naukowymi.

Pytanie, jak napisać CV, musi również zawierać odpowiedź dotyczącą innych konkretnych umiejętności, które mogą odróżnić Cię od innych kandydatów na dane stanowisko. Podaj swoje umiejętności językowe, komputerowe, czy posiadasz prawo jazdy. Na koniec wspomina się o większości Twoich zainteresowań i zainteresowań, które mogą powiedzieć personelowi HR więcej o Twojej osobowości.